+90 312 385 40 74 info@psiendustri.com
- PSİ Endüstri - Resmi Web Sitesi

Merkezi Vimodrone Milano’da yer alan Mattei Grup, bugün şirketi dünya çapında basınçlı hava alanında bir referans noktası haline getiren, yenilikçi ve patentli bir teknoloji olan paletli tip kompresörlerin tasarım, üretim ve satışını yapar. İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üretim tesisleri bulunan firma, her yıl 6.500’den fazla kompresör üreterek, %75’ini 100’den fazla ülkeye ihraç eder.

 

1919 yılında mühendis Enea Mattei tarafından Milano Via Padova'daki küçük bir atölyede kurulan şirket, 1958 yılında pazarın daha küçük ve daha hafif kompresör ihtiyacını karşılamak için paletli tip kompresör teknolojisini tasarlar. Birçok ülkede şirket ya da temsilcilik ofisi açma ile büyüyen Mattei, Amerikan şirketi Transit Engineering Services'in (TES) satın almasının ardından metro, hafif raylı ulaşım ve toplu taşıma için hava kompresörleri montajında uzmanlaşmıştır.

 

Mattei enerji tasarrufu alanında yaptığı çalışmalardan dolayı saygın bir ödül olan La Fonti İnovasyon Ödülü’nü alarak 100. yılını taçlandırmıştır. Daha verimli kompresörlerin kullanımı ile müşterilerinin üretim süreçlerini daha sürdürülebilir hale getirmeye yardımcı olan Mattei, çevre dostu teknoloji üzerine çalışmayı taahhüt eden uluslararası bir gruptur.

 

Mattei'nin Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Fransa, Almanya ve İngiltere’de satış ofisleri bulunmaktadır. Ayrıca Rusya, İspanya ve Singapur'da temsilcilik ofisleri ve dünyanın geri kalanında çok sayıda iş ortağı vardır.