+90 312 385 40 74 info@psiendustri.com
DS 500 - Gaz ve Basınçlı Hava Sistemleri İçin Enerji Analizi - PSİ Endüstri - Resmi Web Sitesi
Ürünlerimiz

Akıllı mobil ekran kaydedici

Basınçlı hava sistemlerinde işletme maliyetlerinden bahsediliyorsa, aslında enerji maliyetleri kastedilmektir. Çünkü elektrik maliyetleri, basınçlı hava sisteminin toplam maliyetinin yaklaşık % 70-80'ini oluşturur. Sistemin büyüklüğüne bağlı olarak, bunlar önemli işletme maliyetleridir. Küçük tesisatlarda bile 10.000 – 20.000 Avro yıllık maliyet ortaya çıkar. Bu, iyi çalışan sistemlerde bile büyük oranda azaltılabilen bir miktardır. Sizin basınçlı hava tesisatınız için de geçerli mi? Üretilen m³ hava başına olan hangi elektrik maliyetleri ortaya çıkmaktadır? Isı geri kazanımı ile hangi enerji kazanılır? Tesisatın toplam hizmet bilançosu ne kadardır? Her filtrenin fark basınçları ne kadar yüksektir, nemlilik (basınç çiğlenme noktası) ne kadar yüksektir, ne kadar basınçlı havaya gereksinim vardır? Ekran kaydedici DS 500 mobil ve buna bağlı sensör ve sayaçlar ile tüm bu sorular yanıtlanabilir. Örneğin uzun süreli ölçüm 7 günden fazla sürer. PC’de veri kaydetme ve değerlendirme.

 

Avantajları

- Kolayca ve açıkça: Dokunma panelli 7 inç'lik renkli ekran üzerinden oldukça basit kullanım

- Çok yönlü: 12 sensöre/sayaca kadar gerilimli beslenme dahil yabancı sensörlere de bağlanabilir.

- Güvenli: Tüm ölçüm değerlerini güvenilir bir şekilde bir hafıza kartına kaydeder, USB bellek üzerinden kolayca okunabilir.

- Akıllı enerji analizi: İç hesaplamalar için matematik işlevi ile günlük / haftalık / aylık değerlendirmeler, örneğin basınçlı hava sisteminin tipik rakamları

 

Bir basınçlı hava sisteminin tipik rakamları

- Üretilen m³ havanın Avro cinsinden maliyeti

- kWh/m³ üretilen hava

- Bütün yapı dâhil her hattın tüketimi