+90 312 385 40 74 info@psiendustri.com
MAXIMA 55-75 - PSİ Endüstri - Resmi Web Sitesi

MAXIMA 55-75

Enerjiden tasarruf etmek ve çevreyi korumak için tasarlanmış MAXIMA paletli hava kompresörü serisi, uzun süre boyunca kesintisiz olarak yüksek miktarda basınçlı hava kullanan üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Mattei tarafından özel olarak geliştirilmiştir.


 

Verimlilik

Tüm MAXIMA kompresörlerde, elektrik motoru hızı ile sıkıştırma ünitesi hızı birbirine eşittir (1:1 oranlı). Bu da daha yüksek enerji verimliliği ve daha yüksek performans sağlar.

 

Direkt Akuple

Elektrik motoru ve kompresör, esnek bir kaplin aracılığıyla doğrudan bağlanır ve sadece 1000 dev/dak döner. Direkt akuple, dişlilerin veya V kayışların neden olduğu enerji kayıplarına yol açmaması sayesinde önemli bir enerji tasarrufu sağlar.

 

100.000 saatten fazla çalışmak için tasarlanmış kanatlar*

Statör iç yüzeyindeki bir yağ filmi, hareketli parçaların kanatlarla doğrudan temasını önleyerek parçaları aşınmaya karşı korur.

 

Yumuşak Yol Verme

Motorun yumuşak yol vericisi, motorun çalıştırılması sırasında güç aktarma ünitesindeki yük ve tork ile motordaki ani elektrik akımının azaltılmasını sağlar. Bu da, hem motor ve şafttaki mekanik gerilimi hem de sisteme bağlı güç kabloları ile elektrik dağıtım şebekesindeki elektrodinamik gerilimleri azaltarak sistemin hizmet ömrünü uzatır.

 

İki Hızlı Soğutma

Isı değişimlerini algılayabilen iki hızlı bir elektrikli fan, soğutma havası akışını azaltarak veya artırarak sabit iç kompresör sıcaklığı sağlar.

Entegre kurutuculu, ses yalıtımlı Plus versiyonu: Özellikle, kuru ve nemsiz havanın üretim için kritik öneme sahip olduğu uygulamalar için idealdir.

 

Isı geri kazanım setli, ses yalıtımlı R versiyonu: Kompresörün çalışması sırasında üretilen ısıyı geri kazanır ve sanayi ya da evsel kullanım amaçlı su ısıtmak için kullanılabilecek hale getirir.

 

Tamamen su soğutmalı, ses yalıtımlı W versiyonu: Yağı ve havayı tamamen suyla soğutur ve sıkıştırma işlemiyle üretilen ısıyı atmanın çok zor olduğu ortamlara uygundur.